Tänaseks on Maksu- ja Tolliamet saatnud kõigile maaomanikele e-maksuametisse/e-tolli maamaksuteated tasuda tuleva maamaksu kohta ning teavitanud sellest kas meili või telefoni teel. Inimestele, kelle e-posti aadressi ega mobiiltelefoni numbrit andmebaasides ei ole, saatis amet maamaksuteate postiga.

Kui Te ei ole maamaksuteadet kätte saanud, palun teavitage sellest Maksu- ja Tolliametit. Sellisel juhul väljastatakse uus maksuteade.

Maamaksuteate vaatamiseks

1. sisenege e-maksuametisse/e-tolli

2. valige horisontaalmenüüst „Nõuded ja kohustused"

3. valige vasakpoolsest menüüst „Maamaks"

4. valige aasta „2018"

5. lehe ülaosas avage link „Vaata maksuteadet"

6. avaneval lehel leiate maamaksuteate(d)

Kui Teil on maa mitme omavalitsuse territooriumil, siis on maksuteade väljastatud eraldi iga omavalitsuse kohta eraldi.

Maamaksu tasumine

Maamaksu tasumise tähtpäev tänavu on 2. aprillil. Kuni 64-eurone maamaks tuleb tasuda ühekorraga 2. aprilliks. Kui maamaksusumma ületab 64 eurot, tuleb 2. aprilliks tasuda sellest vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Kui olete SEB Panga, Swedbanki, Danske Banki, Luminor Banki või LHV Panga internetipanga klient, saate maksu tasuda e-maksuametis/e-tollis. Selleks valige horisontaalmenüüst „Nõuded ja kohustused" ning seejärel vasakpoolsest menüüst kõige alumine link „Alusta maksmist".

Kui eelistate maksu tasuda pangaülekandega, siis leiate maksu tasumiseks vajaliku viitenumbri ning pangakontode numbrid maksuteatelt.

 

Koostas: EFTA Accounting OÜ                                                                            

Allikas: Maksu- ja Tolliamet


Võtke ühendust

Veel teenuseid